Chalupa
Harrachov 156

 

Zima a volný čas

Harrachov je hlavně střediskem zimních sportů a rekreace. Na úbočí Čertovy hory bylo vybudováno několik lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti, několik skokanských můstků včetně mamutího můstku pro lety na lyžích a běžecké závodní tratě. Z Harrachova vedou rovněž různé turistické trasy po hřebenech hor, které spojují celé Krkonoše. K dispozici jsou zde jak sjezdové tratě na Čertově hoře ale i v celém okolí Harrachova je možné nalézt další, méně náročné a je zde i možnost nočního lyžování.

Lyžařské sjezdovky, které provozuje Sportovní areál Harrachov a.s., jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce. Pro příznivce běhu na lyžích je udržováno několik běžeckých tratí, které mají označení pro turistické využití a také velká běžecká magistrála.

Přímo v Harrachově působí několik lyžařských škol, které mají dlouholeté zkušenosti s výukou jak sjezdového tak běžeckého lyžování. Pro návštěvníky Harrachova, kteří přijedou bez lyží, je k dispozici několik půjčoven lyžařského vybavení.

V Harrachově se rovněž pořádají významné soutěže v zimních sportech, z nichž některé jsou součástí světového poháru nebo dokonce mistrovství světa. Mezi hlavní patří například skoky na lyžích.

»  nahoru »