Chalupa
Harrachov 156

 

Léto a volný čas

Pokud navštívíte Harrachov v letním období, máte mnoho možností k aktivnímu využití volného času. Jsou zde k dispozici půjčovny jízdních kol, tenisové kurty a tenisové školy, minigolfová hřiště, rampa pro bungee jumping, letní přírodní koupaliště a od roku 1999 také Golf club Harrachov s vlastním hřištěm na Mýtinách.

Kromě těchto sportů mohou návštěvníci Harrachova provozovat samozřejmě také pěší turistiku nebo v poslední době též velmi populární sjíždění řeky Jizery. Pro tento druh sportu je nejvhodnější doba na jaře, když je v korytě dostatek vody z tajícího sněhu.

Bobová dráha je sportovně rekreační zařízení určené pro aktivní využití volného času. Konstrukčně účelné vozíky s účinnou brzdou umožní každému zvolit optimální rychlost i styl jízdy.

Na Čertově hoře je startovací plocha pro vyznavače létání na padácích a závěsných kluzácích. Pro horolezce jsou k dispozici pouze Lubošské skály u Harrachova. Velmi dobré podmínky pro tento druh sportu jsou v Českém ráji, který je vzdálen cca 50 km od Harrachova nebo v Suchých skalách u Železného Brodu – cca 40 km.

Od jara do podzimu je v provozu sedačková lanová dráha Harrachov – Čertova hora, a to v obou směrech. Jízdní kola jsou přepravována zdarma. Vrch Čertovy hory je velmi dobrým výchozím bodem pro pěší turistiku i cykloturistiku na hřebeny Krkonoš.

»  nahoru »